Volvo czworonogom

Bezpieczeństwo to dla nas priorytet.

Motoryzacyjnym synonimem słowa bezpieczeństwo od lat jest marka Volvo.

Tworzymy samochody z myślą o naszych rodzinach, najbliższych, w tym naszych pupilach. Temat przewozu zwierząt w kabinie samochodu jest dla marki Volvo bardzo poważnym zagadnieniem. Do wszystkich szwedzkich kombi i SUV-ów, w tym XC60 i XC90 zostały zaprojektowane specjalne klatki montowane w bagażniku służące do przewozu psów. Spełniają najbardziej restrykcyjne wymagania w razie wypadku i jak na Volvo przystało – są bardzo solidnie wykonane.

 

Przed nami okres częstych wyjazdów i podróży samochodem.

Wielu z nas wyruszy w podróż z całą rodziną, włączając czworonożnych pupili. Jeśli pojedziecie Volvo, zrobicie to w pełni bezpiecznie. Volvo  stworzyło bowiem specjalne akcesoria odpowiadające na ich potrzeby.

Dodatkowo Volvo opracowało poradnik dla kierowców zawierający zasady bezpiecznego podróżowania z psem.

 

 

Podróż samochodem z naszym czworonogiem to spore wyzwanie. Im większy pies, tym większe mamy wyzwanie.

Kabina samochodu słabo nadaje się do tego zadania – wygodnie nie będzie ani pasażerom, ani psu. Nasz pupil może podrapać tapicerkę, a usuwanie jego sierści z dywaników i siedzeń też nie należy do przyjemnych. Co ważne, podczas stłuczki, czy wypadku, duże zwierzę w kabinie może być ogromnym zagrożeniem dla podróżujących. Jeśli rodzaj nadwozia na to pozwala, najlepiej jest przewozić psa w bagażniku, w specjalnie stworzonej dla niego przestrzeni. Volvo stworzyło rozwiązanie, dzięki któremu można uniknąć tego rodzaju problemów.

 


 

 

Udogodnienia wprowadzone przez Volvo dla czworonożnych członków rodziny

 

W Salonie Volvo Nova dostępny jest zestaw akcesoryjny trzech elementów idealnie dopasowanych do wymiarów bagażnika Volvo.

Pierwszym z nich jest krata zabezpieczająca przestrzeń bagażową. Drugim jest pionowa przegroda, dzieląca bagażnik na dwie równe części. Trzecim elementem są drzwiczki zamykane na klucz. Wówczas obok boksu na psa tworzy nam się przestrzeń na bagaż.

W największym flagowym modelu XC90 można także zamówić dwie pary drzwiczek i wtedy w bagażniku stworzyć dwa boksy dla psów.

Wszystkie Volvo posiadają wystarczającą ilość miejsca zarówno dla psa, jak i bagażu, bez względu na to, czy wybieramy się na plażę czy na grilla.

Oferują łatwy dostęp do wnętrza samochodu. Psy – małe i duże – mogą szybko wskoczyć do Volvo.

 

 

 

Praktyczna ochronna krata umieszczona pomiędzy miejscem dla pasażerów i bagażnikiem, dzięki której pies, podczas podróży w bagażniku samochodu kombi jest całkowicie bezpieczny.
Ścianka dzieląca bagażnik wzdłuż na dwie części. Jedna część przeznaczona jest dla psa, a druga – na bagaż. Jest to praktyczne, gdy przewozimy zakupy lub inny bagaż, do którego nie powinny mieć dostępu zwierzęta. Aby zainstalować ściankę, konieczna jest również instalacja ochronnej kraty.

Rolety zasłaniające okno tylne i okna boczne. Zapewniają one maksymalną ochronę przed wysoką temperaturą i drażniącym psa słońcem (niezależnie od tego, nie można psa zostawiać w samochodzie latem, ponieważ wnętrze auta nagrzewa się bardzo szybko).

Mata bagażnika wykonana z wytrzymałego i odpornego na zabrudzenia winylu. Mata pokrywa podłogę, panele boczne i oparcia tylnych foteli, chroniąc wnętrze samochodu, gdy zwierzak jest mokry lub brudny.

Praktyczny pojemnik na bagaż wykonany z formowanego wtryskowo plastiku, który chroni także wnętrze samochodu przed brudnymi łapami twojego zwierzaka.

Łatwe do utrzymania w czystości.

 

Wygodna uprząż dla psa mocowana bezpośrednio do pasa bezpieczeństwa samochodu za pomocą szybkozłącza. Wyściełana i wygodna uprząż przytrzymuje psa na tylnym siedzeniu. Pies poruszający się swobodnie wewnątrz samochodu stanowi zagrożenie w razie gwałtownego hamowania, zarówno dla pasażerów, jak i dla innych użytkowników drogi. Dlatego należy używać klatki dla psa montowanej w przestrzeni bagażowej. Jeśli jednak nie jest to możliwe, uprząż dla psa mocowana na tylnym siedzeniu stanowi dobre alternatywne rozwiązanie.

Uprząż jest łatwa w użyciu i można ją łatwo odpiąć od pasa bezpieczeństwa. Uniwersalne rozwiązanie sprawia, że uprząż jest przydatna także poza samochodem, na przykład uprząż spacerowa lub pociągowa.

Uprząż dla psa jest dostępna w czterech rozmiarach.

Poradnik Volvo dla kierowców  – 

na co należy zwracać podczas podróży samochodem z psem?

 

Dzięki wyposażeniu samochodu w odpowiednie akcesoria, właściciel psa może zapewnić mu właściwą wygodę. Większość psów lubi jeździć autem. Zabierając je w podróż powinniśmy wziąć pod uwagę szereg istotnych kwestii:

1

Należy zatrzymywać się w regularnych odstępach czasu na spacery.

2

Zwierzak powinien mieć zapewniony dostęp do wody (nie możemy zapominać o przerwach w podróży na napojenie pupila).

 

3

Należy sprawdzić, czy tylna klapa samochodu jest dobrze zamknięta.

Jest to niezwykle ważne, ponieważ zapewnia psu bezpieczeństwo podczas podróży eliminując ryzyko otwarcia klapy.

4

Dobrym pomysłem jest oduczenie psa wyskakiwania z samochodu, za wyjątkiem wyraźnego polecenia właściciela.

5

Psa nie można zostawiać zamkniętego w samochodzie, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy samochody bardzo szybko się nagrzewają.

6

Niektóre psy mogą cierpieć na chorobę lokomocyjną. Jeśli poświęcimy wystarczająco dużo czasu, większość psów można wytresować tak, aby zapobiec temu problemowi. Jedna ze sztuczek to dać psu kość do gryzienia.

W przypadku psów szczególnie wrażliwych na chorobę lokomocyjną można również poprosić weterynarza o odpowiednie lekarstwa.

 

Bezpiecznego podróżowania!

Zapytaj o akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz również