Wymień swoje koła na zimowe

Przygotuj się do bezpiecznej jazdy zimą

Dlaczego warto postawić na zimowe opony?

Opony przeznaczone do zimowej eksploatacji są wykonane z miękkiej i elastycznej mieszanki gumowej, która zapewnia dobrą przyczepność. Przy temperaturze 7°C opony letnie i całoroczne zaczynają tracić swoje właściwości. Zmniejsza się powierzchnia kontaktu z nawierzchnią i tym samym pogarsza przyczepność. Nawet gdy na drodze nie leży śnieg, opony zimowe zapewniają wyraźnie lepszą przyczepność przy temperaturach poniżej 7°C.

Obręcze i opony Volvo spełniają najsurowsze standardy bezpieczeństwa i gwarantują udaną eksploatację samochodu zimą. Obręcze są przy tym tak zaprojektowane, by uzupełniały i podkreślały stylistykę Twojego samochodu. Aby zilustrować różnicę między oponami zimowymi, letnimi i całorocznymi, Volvo przeprowadziło eksperyment w mroźnym Jokkmokk na północy Szwecji. Podczas niego sprawdzano, jak długa okaże się droga hamowania trzech rozpędzonych do 80 km/h identycznych modeli Volvo wyposażonych w opony letnie, zimowe i całoroczne. Droga hamowania samochodu wyposażonego w opony całoroczne okazała się o 33% dłuższa niż auta z oponami zimowymi. Z kolei droga hamowania samochodu z oponami letnimi była dłuższa aż o 127%.

Opony to jedyne punkty styku samochodu z drogą. Właściwości jezdne samochodu, nawyki kierowcy i nawierzchnia wzajemnie oddziałują tylko na tych czterech fragmentach mających wielkość ludzkiej dłoni. Dlatego układy, od których zależy bezpieczeństwo jazdy, spełnią swoją funkcję tylko wtedy, gdy opony staną na wysokości zadania.

Wymiana kół lub opon z bezpłatną kontrolą tarcz i klocków hamulcowych

  • pełna kontrola stanu ogumienia
  • sprawdzenie i wyrównanie ciśnienia w oponach
  • bezpłatna kontrola stanu tarcz i klocków hamulcowych
  • sprawdzenie stanu piór wycieraczek
wymiana opon w serwisie Volvo Nova w Łodzi

Przechowywanie kół i opon? Najlepiej w naszym hotelu!

Nieużywane opony z obręczami powinny być przechowywane w miejscach zaciemnionych, suchych i chłodnych. Powinny być składowane w stosach, jedna na drugiej, nie zaś stać pionowo, by nie straciły okrągłego kształtu.

Zanim koła zostają umieszczone w magazynie są wraz obręczami i oponami dokładnie czyszczone, co znacząco wydłuża ich żywotność.

Korzystając z naszego hotelu dla opon masz pewność, że opiekują się nimi specjaliści. Nie musisz się przejmować miejscem, które zajęłyby w domu lub garażu, a także ich transportem do serwisu na wymianę.

Sezonowy abonament na przechowywanie kół w naszym hotelu kosztuje 199 zł brutto.

zespół doradców serwisowych w Volvo Nova w Łodzi

Zarezerwuj wizytę w naszym serwisie

Tomasz Wolak
Wsparcie administracyjne

Mariusz Smyczek
Wsparcie techniczne

Gdzie opony zimowe są obowiązkowe?

Niedostosowanie własnego samochodu do warunków pogodowych znacząco obniża poziom bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. W wielu europejskich krajach kwestia konieczności użytkowania opon zimowych została uregulowana prawnie. Na terenie niektórych państw określone są dokładne ramy czasowe, w których samochód powinien poruszać się na zimowym ogumieniu. Inne państwa zdecydowały się na wprowadzenie przepisów zobowiązujących kierowców do jazdy na zimowych oponach przy określonych warunkach pogodowych lub w okresach, gdy takich warunków należy się spodziewać. Nieprzestrzegającym przepisów grożą mandaty lub nawet konieczność odholowania samochodu na lawecie. W przypadku wypadku można zostać z tego względu pozbawionym możliwości wypłaty ubezpieczenia.

Zimowe opony z pewnością przydadzą się wszystkim podróżującym po Europie w poszukiwaniu narciarskich przygód. W okresie zimowym kraje takie jak Czechy, Słowacja, Niemcy, Austria, Szwajcaria, Włochy i Francja wymagają poruszania się na oponach zimowych. Szczegóły regulacji w tych państwach są różne, a dla pewności najlepiej zweryfikować je przed  planowanym wyjazdem. W niektórych sytuacjach ogumienie zimowe musi mieć symbol alpejski 3PMSF.

Jak przebiegają testy opon zimowych Volvo?

Volvo Cars już od lat 70. co roku przeprowadza w Laponii kompleksowe testy opon zimowych. Grupa testowa, złożona z doświadczonych kierowców testowych i personelu technicznego, korzysta z kilku modeli Volvo. Próby odbywają się na starannie przygotowanych torach, a procedury są powtarzane w kółko, dzięki czemu mamy pewność, że różne modele opon są badane dokładnie w tych samych warunkach.

Po zakończeniu testów w Laponii opony sprawdzane są także na nawierzchni, której nie przykrywa śnieg – na torze Hällered, fabrycznym torze Volvo na południowym zachodzie Szwecji. Tam testy odbywają się na asfalcie, ze szczególnym naciskiem na badanie stabilności przy różnych prędkościach i obciążeniu. Pozostałe testy dotyczą reakcji na ruchy kierownicą, komfortu, przyczepności na mokrej nawierzchni i stabilności kierunkowej.

Na podstawie tych testów Volvo wybiera najlepsze opony i zestawiamy je z oryginalnymi obręczami, dzięki czemu możemy zaoferować klientom najlepsze i najbardziej bezpieczne dla nich koła zimowe.

Koła zimowe w specjalnych cenach

Kliknij poniżej i przejdź na stronę z akcesoriami, które proponujemy obecnie w wyprzedażowych cenach.

Dowiedz się więcej
Autoryzowany Serwis Volvo Nova w Łodzi

Przegląd okresowy? Voucher gotowy!

Odwiedź nas ze swoim Volvo na przegląd okresowy, a otrzymasz voucher o wartości 300 zł brutto na kolejny.

Dowiedz się więcej
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń tel: (42) 680 23 53
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer NOVA otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
NOVA

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.