Wymiana szyb i wycieraczek w Volvo

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

wnętrze Volvo XC60

Dobre przyleganie do szyby

Duża zawartość grafitu zmiękcza gumę i poprawia jej elastyczność, przez co pióro w każdych warunkach lepiej przylega do szyby.

Odpowiedni rozkład nacisku

Konstrukcja zapewnia stabilne wycieranie na całej długości pióra i dobrą widoczność przy każdej pogodzie i prędkości jazdy.

Starannie przetestowana konstrukcja

Testy laboratoryjne i drogowe potwierdzają spełnienie surowych kryteriów użytkowych i wytrzymałościowych.

Szyba przednia jest jedną z najważniejszych części każdego samochodu

Na pierwszy rzut oka może wydawać się to przesadą. Ale sami wiecie – w kwestiach bezpieczeństwa nie zwykliśmy żartować. Szyba przednia musi nie tylko zapewnić doskonałą widoczność sytuacji przed samochodem (bez zniekształceń obrazu), ale jest także bardzo istotna dla wytrzymałości konstrukcji całego nadwozia. Dlatego montaż nowej szyby przedniej musi być wykonany niezwykle starannie i z użyciem materiałów wskazanych przez Volvo, tak aby zachowane zostały wszystkie pierwotne właściwości. Użycie właściwego produktu, odpowiedniej metody i oryginalnych materiałów gwarantuje pełną szczelność osadzenia nowej szyby.

Szyby przednie występują w różnych wariantach, dlatego kluczowe znaczenie ma dobranie właściwej części zamiennej. Nieprawidłowości mogą zakłócić działanie systemów bezpieczeństwa, które w wielu przypadkach zależą właśnie od cech szyby. Od przedniej szyby zależy działanie około 20 różnych systemów bezpieczeństwa. Wynika to z faktu, że we wszystkich samochodach SPA w górnej krawędzi szyby zamontowany jest moduł nadrzędny systemów bezpieczeństwa czynnego — ASDM (Active Safety Domain Master). Kamera i radar w module ASDM, działając łącznie lub osobno wykorzystywane są do realizacji około 20 różnych funkcji, między innymi City Safety, tempomatu aktywnego, Pilot Assist, Lane Keeping Aid, Driver Alert Control, Road Sign Information i Active High Beam. Kamera i radar są wrażliwe na zniekształcenia optyczne i geometryczne, grubość szkła i masę szyby, zaś oprogramowanie jest dostrojone do konkretnego wariantu przedniej szyby i do prawidłowego działania wymaga zachowania niezwykle wysokiej dokładności optycznej.

Koszt wymiany przedniej szyby w Autoryzowanej Stacji Obsługi Volvo

Prezentowane ceny są szacunkowe i nie uwzględniają rabatów w ramach Serwisu Rosnących Rabatów (Programu 4+), wynikających z wieku samochodu, zawierają koszt potrzebnych części i usługi serwisowej:

  • XC40 – 4 400 zł brutto
  • XC60 – 5 800 zł brutto
  • V60 CC – 5 800 zł brutto
  • XC90 – 6 700 zł brutto

W ramach oferty specjalnej pióra wycieraczek przy wymianie przedniej szyby zamontujemy z 15% korzyścią. Przedstawione ceny mają charakter informacyjny, niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Rabaty wynikające z Serwisu Rosnących Rabatów (Programu 4+) znajdziesz na dole strony lub tutaj.

Działanie systemów bezpieczeństwa

Kamera i radar są wrażliwe na odchyłki od tolerancji optycznej i grubość szkła.

Wyświetlacz przezierny HUD

W samochodach z wyświetlaczem przeziernym tylko oryginalna szyba jest w stanie zapewnić odpowiednią czytelność obrazu na wyświetlaczu przeziernym.

Spoiwo utrzymujące szybę

Użycie kleju zgodnego ze specyfikacją Volvo gwarantuje właściwą wytrzymałość spoiny, od której zależy bezpieczeństwo.

Naprawa szyby w Volvo

Ważne jest jak najszybsze naprawienie uszkodzonej szyby przedniej. Niewielkie uszkodzenie, na przykład odprysk od kamienia, można czasem naprawić bez wymiany całej szyby. Warto to zrobić jak najszybciej, gdyż w przeciwnym wypadku uszkodzenie może się powiększyć, ograniczając kierowcy widoczność i uniemożliwiając bezpieczne prowadzenie samochodu. Zgłaszając się do nas, możesz mieć pewność, że podczas starannych oględzin, nasi specjaliści zweryfikują, czy szyba kwalifikuje się do naprawy, czy też dla bezpieczeństwa należy ją wymienić.

Strefy uszkodzeń szyb w Volvo

Strefa zielona - uszkodzenia szyby mogą zostać naprawione, jeśli nie są większe niż 2,5 cm.

Strefa żółta - uszkodzenia szyby mogą zostać naprawione, jeśli nie są większe niż 1,5 cm.

Strefa czerwona - uszkodzenia szyby bezpośrednio na linii wzroku kierowcy, w pobliżu dachu lub słupków nie mogą być naprawiane. Wymieniona wówczas musi zostać cała szyba.

oryginalne wycieraczki Volvo

Zobacz wszystko, przejrzyście i bezpiecznie

Oryginalne pióra wycieraczek Volvo

Pióra wycieraczek są tak ważne dla widoczności, że powinny być traktowane jako jeden z kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo jazdy. Dlatego ważne jest, aby właściciele samochodów Volvo stosowali się do zaleceń, zgodnie z którymi pióra wycieraczek należy sprawdzać dwa razy do roku, a wymieniać 1–2 razy w roku. Zalecenie regularnej wymiany piór wycieraczek obowiązuje niezależnie od intensywności ich użytkowania, ponieważ problemem jest również samo starzenie się gumy.

proces wymiany wycieraczek w serwisie Volvo Nova w Łodzi

Potrzebujesz nową szybę lub piór wycieraczek dla Twojego Volvo?

Zarezerwuj wizytę w naszym serwisie

Sprawdź rabaty dostępne w ramach Serwisu Rosnących Rabatów (Programu 4+)
Wiek samochodu w latach
Rabat na części zamienne
Rabat na usługę serwisową
4
10%
20%
5
15%
30%
6
20%
40%
7
25%
50%
8 i więcej
30%
50%
Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń tel: (42) 680 23 53
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer NOVA otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
NOVA

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.