Wymiana klocków i tarcz hamulcowych

Oryginalne części zapewniają bezpieczeństwo

nowe klocki hamulcowe montowane w Volvo Nova Łódź

Hamulce, które perfekcyjnie współpracują z oprogramowaniem systemów bezpieczeństwa

Hamulce mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich podróżujących i dbanie o nie to konieczność, aby samochody były tak bezpieczne, jak zakłada to ich konstrukcja. Elementy układu hamulcowego ściśle współpracują z systemami zwiększającymi bezpieczeństwo czynne: układem zapobiegającym blokowaniu się kół przy hamowaniu (ABS) z elektronicznym rozdziałem siły hamowania (EBD) i elektronicznie sterowanym wspomaganiem hamowania (EBA), a także, rzecz jasna, z systemem unikania kolizji City Safety.

Im bardziej zaawansowane są systemy bezpieczeństwa, tym istotniejsza jest odpowiednia synchronizacja działania hamulców z oprogramowaniem tych systemów. Wymiana zużytych elementów układu hamulcowego na identyczne z oryginalnymi jest najlepszym sposobem na zachowanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Używanie właściwych części redukuje również ryzyko generowania przez hamulce hałasu, drgań, a także nierównomiernego rozprowadzania ciepła oraz korozji tarcz hamulcowych.

Częstotliwość wymiany klocków i tarcz hamulcowych

Jak często należy wymieniać klocki i tarcze hamulcowe? Choć zależy to od modelu samochodu, stylu jazdy i warunków, zwykle wymianę klocków należy przeprowadzić co 30 tysięcy kilometrów i tarcz co 60 tysięcy kilometrów. Minimalna dopuszczalna grubość tarcz i klocków jest precyzyjnie określana dla każdego modelu oraz zastosowanego w nim układu hamulcowego. Nasz serwis weryfikuje stan układu hamulcowego przy każdym przeglądzie i zaleca wymianę wtedy, gdy następuje taka konieczność.

Dlaczego warto stosować oryginalne klocki i tarcze hamulcowe?

  • Są projektowane i testowane z myślą o Twoim Volvo
    Dokładnie te same tarcze i klocki, co montowane fabrycznie w nowych pojazdach — i tak samo bezpieczne.
  • Idealnie współdziałają z oprogramowaniem systemów bezpieczeństwa
    Zaprojektowane pod kątem perfekcyjnej współpracy z funkcją City Safety i innymi systemami IntelliSafe.
  • Wytwarzane z maksymalną precyzją, by zapewnić maksymalny komfort
    Wysoka dokładność wymiarów pomaga uniknąć problemów z hałasem i wibracjami.
wymiana rozrządu w XC60

Wymiana klocków i tarcz w NOVA

Volvo XC60 I generacji

Klocki hamulcowe przód
od 499 zł brutto
Klocki hamulcowe tył
od 499 zł brutto
Klocki + tarcze hamulcowe przód
od 1219 zł brutto
Klocki + tarcze hamulcowe tył
od 1189 zł brutto

Prezentowane ceny są szacunkowe i uwzględniają rabaty w ramach Programu 4+, wynikające z wieku samochodu, zawierają przy tym koszt potrzebnych części i usługi serwisowej. Więcej o rabatach wynikających z Programu 4+ przeczytasz na dole strony. Przedstawione ceny mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Elektryczny hamulec postojowy

Wymiana tylnych klocków hamulcowych

Ze względu na obecność elektrycznego hamulca postojowego (EHB) proces wymiany tylnych klocków hamulcowych jest bardziej skomplikowany niż w przypadku przednich. W czasie postoju klocki zacisków hamulca postojowego tylnej osi są dociśnięte do tarcz. Aby możliwa była ich wymiana docisk musi być zwolniony, do czego niezbędny jest odpowiedni elektroniczny układ sterujący, umożliwiający aktywację trybu diagnostycznego.

Po zakończeniu czynności serwisowych należy przywrócić normalny tryb pracy - następuje wówczas samoczynne ustawienie klocków hamulcowych, dociśnięcie ich do tarcz oraz kasowanie kodów usterek ze sterownika układu.

Próba wymiany klocków hamulcowych w układzie hamulcowym typu SBC lub z hamulcem EHB bez aktywacji trybu diagnostycznego może spowodować uszkodzenie układu hamulcowego, co generuje dodatkowe koszty.

Umów się do serwisu

Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze! Wymień klocki i tarcze hamulcowe w Autoryzowanym Serwisie Volvo. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i najwyższą jakość. Kliknij poniżej i umów się już dziś.

Rabaty obowiązujące w ramach Programu 4+
Wiek samochodu w latach
Rabat na części zamienne
Rabat na usługę serwisową
4
10%
20%
5
15%
30%
6
20%
40%
7
25%
50%
8 i więcej
30%
50%
Duet z Nova zwyciężył w Vista 2024

Nasza załoga zwycięska w konkursie VISTA 2024

Duet Mariusz Smyczek — Jarek Tomczak zwyciężył w konkursie VISTA 2024 w kategorii Core. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje wszystkich polskich dealerów. Sprawdzana była ich wiedza teoretyczna oraz praktyczne radzenie sobie z usterkami samochodów. Nasi koledzy będą reprezentować Polskę podczas ogólnoświatowych finałów w Göteborgu, które odbędą się wiosną 2025 roku.

Konkurs VISTA organizowany jest co dwa lata przez Volvo Cars w kilkudziesięciu krajach. VISTA to skrót od Volvo International Service Training Awards. Po raz pierwszy zawody zorganizowano w 1957 roku jako konkurs mechaników Volvo w Szwecji.

Współczesne samochody wymagają ogromnej, ciągle aktualizowanej wiedzy. Mają coraz bardziej zaawansowane systemy pokładowe i technologie bezpieczeństwa. Krótko podsumowując sukces naszych kolegów: Państwa samochody są w dobrych rękach.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń tel: (42) 680 23 53
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer NOVA otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
NOVA

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.