Hybrydowe Volvo typu plug-in

Osiągi bez kompromisów, niższa emisja spalin

Jak działa układ napędowy w hybrydzie typu plug-in?

Każde Volvo z napędem hybrydowym wyposażone jest w silnik spalinowy oraz silnik elektryczny. W odróżnieniu od miękkiej hybrydy (mild hybrid) silnik elektryczny w przypadku aut typu plug-in posiada znacznie większą moc (145 KM vs 14 KM w przypadku miękkiej hybrydy), a dzięki wbudowanej baterii (o pojemności 18,8 kWh brutto) umożliwia jazdę w trybie elektrycznym (tryb jazdy Pure). W miękkich hybrydach silnik elektryczny nie napędza pojazdu, a jedynie wspomaga jednostkę główną.

Przekazywana na koła pojazdu moc może pochodzić także z obu silników jednocześnie (tryb jazdy Hybrid) — kierowca może wybrać odpowiednie ustawienie w panelu ustawień na ekranie głównym. To najbardziej uniwersalny i zarazem ekonomiczny z dostępnych trybów jazdy. Obniża on zużycie paliwa i maksymalizuje efektywność energetyczną.

We wszystkich hybrydach typu plug-in do dyspozycji kierującego są także tryby Power (maksymalna moc z obu silników) oraz Off-Road (przeznaczony do jazdy terenowej). W zależności od wybranego modelu i opcji dostępne są także takie tryby jazdy jak Constant AWD (stale włączony napęd na cztery koła), Polestar (sportowy tryb jazdy związany z optymalizacją oprogramowania Polestar).

Hybrydę typu plug-in (w skrócie nazywaną niekiedy PHEV) ładujemy podobnie jak samochód elektryczny, czyli przez gniazdo Type 2. W samochodach Volvo typu PHEV gniazdo umiejscowione jest po lewej stronie samochodu, między drzwiami kierowcy i lewym przednim nadkolem samochodu. Bateria samochodu ładowana jest także podczas jazdy, odzyskując energię podczas hamowania w procesie rekuperacji. Samochód ładować można z klasycznego gniazdka 230 V, gniazda trójfazowego (czas pełnego ładowania wynosi ok. 3h), Wallboxa lub ładowarek dostępnych publicznie. Nawet po rozładowaniu akumulatora silnik benzynowy wciąż korzysta ze wspomagania jednostki elektrycznej i umożliwia kontynuowanie jazdy w trybie Hybrid.

Zalety hybrydowych Volvo z linii Recharge

  • niezwykła dynamika silników, wynikająca z połączenia mocy dwóch jednostek napędowych – XC60 z silnikiem T8 o mocy łącznej 455 KM (jednostka benzynowa 310 KM, silnik elektryczny 145 KM) i napędem AWD rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,9 sekundy
  • obecność dwóch silników nie wpływa na pojemność bagażnika i przestrzeń w kabinie (modele oferują takie same wymiary  jak przypadku swoich odpowiedników w wersjach mild hybrid)
  • możliwość codziennej jazdy wyłącznie „na prądzie”, a więc w formie bezemisyjnej — prognozowany zasięg w trybie Pure dla Volvo XC60 wynosi 82 kilometry (dane WLTP uzyskane w określonych warunkach testowych dla hybrydy plug-in XC60 T8 AWD. Faktyczny zasięg jazdy, emisje CO2 i zużycie paliwa osiągane w rzeczywistych warunkach różnią się w zależności od stylu jazdy i innych czynników zewnętrznych)
  • obniżone zużycie paliwa dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego
  • na silniku elektrycznym samochód może rozpędzić się do 140 km/h

Hybrydy plug-in — ważne pojęcia

Napęd elektryczny

Większość codziennych podróży możesz odbywać wyłącznie na napędzie elektrycznym.

Napęd hybrydowy

Podczas dłuższych podróży możesz zawsze liczyć na tryb hybrydowy, w którym wykorzystasz zarówno silnik elektryczny, jak i benzynowy.

Moc pod kontrolą

Wszystkie nasze modele hybrydowe typu plug-in zapewniają dynamiczną, responsywną jazdę przy płynnym i cichym przyspieszaniu.

Hamowanie rekuperacyjne

Energia wytwarzana podczas hamowania jest wykorzystywana i magazynowana w akumulatorze samochodu, co pozwala na bardziej ekonomiczną jazdę.

Volvo XC90 T8 o mocy 455 KM już za 255 900 zł netto

Silnik
T8 eAWD Plug-in hybrid
Moc
455 KM (310 + 145)
Wersja
Core, 7 siedzeń
  • Miesięczna rata wynosi 2 500 zł netto
  • Volvo Car Full Service Lease na 36 miesięcy
  • Wallbox w prezencie
  • Polestar za 99 zł netto miesięcznie (opcjonalnie)
  • Umowa serwisowa za 129 zł netto miesięcznie (opcjonalnie)
Dowiedz się więcej
Ceny samochodów Volvo z linii Recharge*
Model
Cena brutto
Volvo XC60
od 233 900 zł
Volvo XC60 Black Edition
od 254 900 zł
Volvo XC90
od 324 900 zł
Volvo V60
od 213 900 zł
Volvo V90
od 257 900 zł
Volvo EX30 w kolorze Moss Yellow, zdjęcie Filipa Blanka

Odkryj nowe Volvo EX30

Zobacz, jak wygląda najnowszy, w pełni elektryczny SUV Volvo i sprawdź wyjątkową ofertę od 169 900 zł brutto i w leasingu 105%.

Dowiedz się więcej

*Oferta ograniczona w czasie. Skorzystaj do 31 marca 2024 roku lub do wyczerpania samochodów z oferty.  Powyższe ceny uwzględniają rabat i obowiązują przy wyborze finansowania zakupu FSL i ubezpieczenia przez produkty VCFS. W celu ustalenia szczegółów i indywidualnych warunków oferty zapraszamy do kontaktu lub bezpośredniej wizyty w salonie.

Nie znalazłeś wymarzonego auta? Napisz do nas lub zadzwoń tel: (42) 680 23 53
Skontaktuj się z nami

Zapytaj o szczegóły

Odezwiemy się do Ciebie w ciągu 2 godzin

Więcej › Jeżeli wyrazi Pan/Pani zgodę, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane przez administratora - Volvo Car Poland sp. z o.o., Warszawa (02-884), ul. Puławska 558/560 (VCP), na podstawie art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO), w celu marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo. Informujemy, że: podanie danych jest dobrowolne, może Pan/Pani w każdej chwili wycofać zgodę (w tym przy użyciu danych kontaktowych administratora lub inspektora ochrony danych), wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem, z inspektorem ochrony danych VCP może się Pan/Pani skontaktować przy użyciu adresu mailowego: globdpo@volvocars.com, odbiorcami Pana/Pani danych osobowych będą podmioty świadczące usługi na rzecz VCP, w tym: dostawcy usług marketingowych i IT, autoryzowani dealerzy Volvo, podmioty z grupy kapitałowej Volvo oraz partnerzy oferujący produkty Volvo Car Financial Services (np. kredyty, leasingi i ubezpieczenia), dane osobowe będą przechowywane nie dłużej niż przez 30 lat, przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i przeniesienia (wniosek o realizację tych uprawnień można złożyć pod adresem: https://www.volvocars.com/pl/subject-rights-request-form), a także prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane również w formie profilowania online i profilowania społecznościowego, które będzie polegało na zbieraniu i agregowaniu Pana/Pani danych w celu stworzenia profilu klienta i przedstawiania materiałów reklamowych i ofert lepiej dostosowanych do Pana/Pani potrzeb. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w sieci Volvo zamieściliśmy na stronie: polityka prywatności Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa), lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez kontakt głosowy na podany przeze mnie numer telefonu, w tym przy użyciu automatycznych systemów wywołujących. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹
Więcej › Wyrażam zgodę na prowadzenie przez Volvo Car Poland sp. z o.o. (ul. Puławska 558/560, 02-884 Warszawa) lub na jej zlecenie marketingu bezpośredniego produktów i usług marki Volvo, takich jak samochody, części i akcesoria, usługi Volvo Car Financial Services oraz inne usługi dostępne w sieci Volvo, poprzez przesyłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, a także za pomocą wiadomości SMS, na podany przeze mnie adres e-mail lub numer telefonu komórkowego. Zgoda jest dobrowolna i może być w każdej chwili wycofana (w tym przy użyciu danych kontaktowych wskazanych powyżej lub w wiadomości e-mail wysłanej na adres inspektora ochrony danych: globdpo@volvocars.com). Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Pozostałe informacje dotyczące przetwarzania danych w celach marketingowych znajdziesz w powyższej klauzuli zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych lub na stronie polityka prywatności. Mniej ‹

* Dane konieczne do podania w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, przy czym spośród danych: numer telefonu i adres e-mail wystarczy podanie tylko jednej z tych danych wraz z zaznaczeniem odpowiedniej zgody poniżej (druga zgoda jest zgodą na kontakt telefoniczny, zaś trzecia zgoda jest zgodą na kontakt mailowy). Pierwsza z poniższych zgód jest konieczna do zaznaczenia w celu umożliwienia kontaktu i przedstawienia oferty, niezależnie od tego, czy podany zostanie numer telefonu czy adres e-mail.

Dealer NOVA otrzymał twoją wiadomość

Wszystko poszło zgodnie z planem. Nasz pracownik skontaktuje się z Tobą w ciągu 2 godzin.
|
NOVA

Używamy plików cookie, aby maksymalnie ułatwić Państwu korzystanie z naszej witryny internetowej, w tym także w celu dostosowania jej zawartości i reklam do Państwa preferencji, oferowania funkcji mediów społecznościowych oraz w celu analizy ruchu. Pliki cookie obejmują pliki związane z kierowaniem treści oraz pliki do zaawansowanej analityki. Więcej informacji podano w sekcji Informacje na stronie z opisem plików cookie. Klikając Akceptuj, wyrażają Państwo zgodę na używanie przez nas plików cookie. Aby zmienić rodzaj wykorzystywanych przez nas plików cookie, prosimy kliknąć „Ustawienia plików cookie”.

ZAAKCEPTUJ WSZYSTKIE
DOSTOSUJ
USTAWIENIA PLIKÓW COOKIE
ZAWSZE
AKTYWNE

OBSŁUGA SERWISU I USŁUG PODSTAWOWYCH

Te pliki są wymagane i nie można ich wyłączyć.
Dzięki nim serwis może działać a podstawowe funkcje mogą być obsługiwane.

POMIAR WYDAJNOŚCI zobacz więcej

Dzięki tym danym analizujemy wykorzystanie naszego serwisu, m.in. mierzymy jego wydajność. Te dane pomagają nam uzyskać informację o treściach, jakich poszukują użytkownicy naszego serwisu, jak często do niego wracają. Dzięki temu możemy udoskonalać nasz serwis.

PLIKI COOKIE NA POTRZEBY ANALIZ STATYSTYCZNYCH zobacz więcej

Firma Volvo Cars używa usługi Google Analytics, która analizuje sposób korzystania z naszych serwisów internetowych przez użytkowników. Dostarcza nam ona następujących danych; e.g., informacji o tym, które strony użytkownik wyświetlił; które linki kliknął; ile czasu spędził na stronie; jakie samochody skonfigurował w naszym konfiguratorze; jakiego urządzenia używał. Te dane pomagają nam zrozumieć, jak osoby odwiedzające nasz serwis internetowy korzystają z niego, i zapewnić prawidłowe działanie serwisu. Nie wykorzystujemy tych danych w celach marketingowych lub reklamowych i nie udostępniamy ich podmiotom trzecim.

PERSONALIZACJA REKLAM zobacz więcej

Te informacje cookies pozwalają nam na umieszczanie reklam, które odpowiadają zainteresowaniom użytkowników.Bez tych informacji użytkownicy będą widzieli reklamy niezgodne z ich potrzebami.

DOSTARCZANIE I PREZENTOWANIE REKLAM I TREŚCI zobacz więcej

Te pliki cookie obejmują w szczególności znaczniki i piksele, które razem służą do gromadzenia informacji o cyfrowych interakcjach użytkowników z naszymi produktami, zarówno w naszej, jak i innych witrynach internetowych. Dane te pomagają nam mierzyć skuteczność naszych kampanii reklamowych i, w połączeniu z informacjami pochodzącymi z interakcji użytkownika z nami poprzez inne kanały (wiadomości e-mail, aplikacja Volvo Cars, SMS, media społecznościowe i reklamy cyfrowe), pozwalają nam budować profil zainteresowań użytkownika. Następnie możemy wykorzystać ten profil do ukierunkowanego dostarczania użytkownikowi reklam Volvo Cars dostosowanych do jego potrzeb, za pośrednictwem wielu kanałów. Należy pamiętać, że Volvo Car Corporation wraz z partnerami dostarczającymi reklamy cyfrowe jest współodpowiedzialne za przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i reklamowych. Podmioty współpracujące: - Facebook Ireland Limited, w zakresie dostarczania ukierunkowanych reklam i poprawy optymalizacji kierowania i dostarczania reklam, a także gromadzenia i późniejszego przekazywania danych Facebookowi. Więcej informacji o tym, jak Facebook przetwarza dane osobowe, można znaleźć w polityce prywatności tej firmy (https://www.facebook.com/privacy/policy). Jeśli użytkownik nie zaakceptuje tych plików cookie, reklamy (w tym nasze) będą nadal wyświetlane podczas przeglądania Internetu, a materiały marketingowe będą nadal wysyłane do użytkownika, jeśli wyraził on na to zgodę, przy czym takie reklamy i materiały nie będą dostosowane do zainteresowań i interakcji użytkownika, będą zatem mniej przydatne.